Jak zmienić serwis urządzenia fiskalnego?

by Tomasz Krajewski
jak zmienić serwis urządzenia fisklanego

Z tego wpisu dowiesz się, jak łatwo (i szybko) można dokonać zmiany serwisanta obsługującego Twoje urządzenie fiskalne. Dowiesz się też, jak sprawdzić czy Twój serwisant (obecny lub przyszły) ma wymagane przez urząd skarbowy uprawnienia.

Materiały:


Od lipca 2019 nastąpiła bardzo poważna zmiana dotycząca zmiany serwisu urządzenia fiskalnego. Do tej pory, aby zmienić serwis musiałeś wypełnić i wysłać wniosek, który zawierał:

  • serwis przekazujący
  • serwis przejmujący
  • dane urzędu skarbowego
  • dane samego urządzenia

Musiałeś też ponieść opłatę w wysokości 140 zł netto. Wniosek był rozpatrywany w ciągu 14 dni. Bardzo dużo rzeczy do zrobienia…

Na ten moment, czyli od 1 lipca 2019 roku, żeby zmienić serwis urządzenia fiskalnego, po prostu go zmieniasz i informujesz urząd, przez specjalną stronę internetową, że do tego doszło. Tyle. Żadnych wniosków, żadnych 14 dni i żadnych opłat.
Kolejną fajną rzeczą, którą teraz uruchomiono, jest to, że możesz sprawdzić czy serwisant do którego chciałbyś przejść ma do tego odpowiednie uprawnienia. Każdy serwisant, który do ciebie przyjeżdża powinien mieć coś takiego, jak legitymacja, która wygląda tak:

zmiana serwisu

Na tej legitymacji w zaznaczonym na czerwono polu widać jego numer identyfikacyjny (020047). Ten numer wpisujesz na tej stronie.

I tam możesz sprawdzić czy ma on uprawnienia do Twojego urządzenia i kiedy one wygasają, a może już wygasły.
Wystarczy wpisać numer legitymacji serwisanta i kliknąć przycisk znajdź. Po chwili wyświetli nam się lista do jakich urządzeń fiskalnych dany serwisant ma uprawnienia i kiedy one wygasają. Przypominam, że uprawnienia wydawane są serwisantom na okres jednego roku i po tym okresie należy je odnowić. Z tego względu daty na tym wykazie nie będą dłuższe niż jeden rok.


Będzie nam niezmiernie miło, jeśli zechcesz przenieść serwis do nas. W tym celu zostaw swój numer, lub napisz.

Czy artykuł był dla Ciebie pomocny?

Mogą Ci sie spodobać

Zostaw komentarz