O mnie

by Tomasz Krajewski

Jestem informatykiem od … w zasadzie, od kiedy pamiętam. Pierwszy komputer miałem w 1987 roku.  I już od małego drażniła mnie jego awaryjność i zawodność. Od zawsze starałem się „zrobić tak, żeby się nie psuło” 😉 . Najpierw u siebie. Później u kolegów. A od 2007 roku – bo to wtedy założyłem COMFIX – u klientów. Obsługuję głównie firmy posiadające kilkadziesiąt komputerów. I wreszcie mam spore pole do działania w realizacji „zrobić tak, żeby się nie psuło” 😉 . Wirusy, ataki hakerów, awarie sprzętu, kopie bezpieczeństwa, RODO. Zespół się rozrasta, klientów przybywa. Jest co robić 😉 . Ale to temat na inny wpis…

A jak to jest u Ciebie?

A jak jest z IT u Ciebie? Podejrzewam, że jeśli zarządzasz dużą firmą – najprawdopodobniej nie masz takich problemów. Pewnie masz w firmie dział IT, a w nim przeszkolonych specjalistów i odpowiednie narzędzia. Ale co jeśli prowadzisz małą albo średnią firmę? Jeśli w Twojej firmie jest już kilkadziesiąt komputerów, ale nie ma jeszcze działu IT? Poważna awaria potrafi przynieść ogromne straty. Wirus, który mógłby spowodować utratę, albo wypłynięcie danych – oj nie! To się nie może zdarzyć! No i ten czas potrzebny do skoordynowania napraw… Z drugiej strony tworzenie działu IT, z informatykami różnych specjalizacji, szkolenie ich, szukanie i testowanie rozwiązań… to wydaje się być za dużo. A pomoc doraźna, serwisów komputerowych, jest średnio skuteczna. Często, jak coś nie działa to oni nie mają czasu, a poza tym – jakoś tego działania długofalowego brakuje. Tej profilaktyki. Prognozowania awarii. Jeśli utożsamiasz się z tym co tutaj napisałem to mogę Ci pomóc na dwa sposoby:

1. Blog

Jeśli masz małą lub średnią firmę bez działu IT i masz trochę czasu – to jesteś w dobrym miejscu :). Przez te wszystkie lata zdobyłem sporo doświadczenia. Gdzieś, być może z wiekiem 😉 , przyszła ochota na dzielenie się tym doświadczeniem z innymi. Wierzę, że przez bloga mogę zrobić coś dobrego: przyczynić się do rozwoju małych i średnich firm. Pomóc im rosnąć. Marzy mi się stworzenie miejsca wymiany doświadczeń, patentów, zastosowanych rozwiązań.

Moją misją jest stworzenie bloga, który zbierze wiedzę potrzebną do wdrożenia profesjonalnego IT w małej i średniej firmie.

2. COMFIX

Jeśli masz małą lub średnią firmę bez działu IT, i wolisz swój czas przeznaczyć na swoją działalność, to jesteś idealnym materiałem na klienta mojej firmy 🙂 . Wiele lat temu zauważyłem, że większość rozwiązań informatycznych tworzonych jest pod wielkie firmy i korporacje. Albo typowo pod konsumentów. A mali przedsiębiorcy zdają się być zaniedbani.

Uznałem, że zajmę się nimi. Stworzyłem firmę, która „pożycza” profesjonalnych informatyków. Outsourcingujemy obsługę informatyczną. Świetnie odnajdujemy się u klientów, którzy już trochę urośli – czują potrzebę posiadania działu IT, ale jeszcze nie są na tyle duzi, żeby tworzyć swój własny dział IT w firmie.

Dla mnie wyzwaniem nie jest naprawić – gdy już coś się zepsuje, przestanie działać. To jest stosunkowo łatwe, ale niestety wywołuje przestoje w firmie (a to z kolei straty). Najbardziej lubię profilaktykę. Zapobieganie zamiast leczenia. Ale o tym więcej w dziale outsourcing IT. Jeśli chciałbyś zatrudnić firmę zewnętrzną do obsługi IT – zapraszam tutaj.